چالش های کارگری شرکت های هپکو و آذرآب اراک گره گشایی شد

کد خبر:

‘; $.ajax({ type: “Post”, url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”, data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”, contentType: “application/json; charset=utf-8”, dataType: “json”, success: function (msg) { if (msg.d == “”) { //alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = “error”; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj)
}

به گزارش ایرنا، علی ربیعی روز چهارشنبه در نشست خبری با رسانه های استان مرکزی در اراک افزود: شرکت آذرآب مشکل تولید ندارد و مسائل این واحد تولیدی در حوزه سوء مدیریت است که مورد ارزیابی قرار گرفت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چالش ها و مسائل شرکت هپکو پیچیده است اما تدابیری اندیشیده شدکه تا پنج سال آینده ضمانت کار در این شرکت وجود داشته باشد.
ربیعی اظهار کرد: مجموعه مسائل کارگری، تثبیت شغل و امنیت شغلی این قشر از موضوعاتی است که همواره در دولت پیگیری می شود.
وی ادامه داد: مسائل کارگری و صنایع استان مرکزی و شهر اراک برای دولت درجه اهمیت بالایی دارد و امور این حوزه با جدیت دنبال می شود.
وی گفت: مسئله شرکت های هپکو و آذرآب از هفته قبل توسط رئیس جمهوری و وزیران صنعت، معدن و تجارت؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ امور اقتصادی و دارایی و رئیس بانک مرکزی در نشست های مختلف در دستور کار قرار گرفته و در سایه تعامل بخش های مذکور تصمیم های خوبی اتخاذ شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: تعیین سرپرست برای مدیریت شرکت هپکو تا زمان برگزاری مجمع عمومی این صنعت در ۱۵ مهرماه انجام شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز باید مدیری کارآمد برای این شرکت انتخاب کند.
ربیعی عنوان کرد: شرکت آذرآب در خصوص بازپرداخت تسهیلات بانکی مشکلاتی داشت که رفع موانع در این زمینه به پیگیری و اهتمام جدی مسئولان نیاز دارد.
وی بیان کرد: در مذاکراتی با مدیرعامل بانک ملی مقرر شده ۲۰۰ میلیارد ریال ازسوی این بانک به آذرآب اختصاص یابد و علاوه بر پرداخت معوقات کارگری، مواد اولیه تولید نیز برای این شرکت تهیه شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همچنین با تفاهم نامه سه جانبه ای که به تصویب دولت رسیده وزارت راه و شهرسازی ظرف پنج سال سفارش تولید و خرید سه هزار دستگاه ماشین آلات سنگین از هپکو را دارد تا رونق تولید به این واحد برگردد.
ربیعی بیان کرد: شرکت هپکو برای تولید محصولات به حدود ۱۰۰ میلیارد ریال نقدینگی نیاز دارد که اعتبار آن درحال تامین است.
وی با یادآوری اینکه، شرکت هپکو نیاز به یک حسابرسی دارد، افزود: این شرکت برای موفقیت در بازارهای رقابتی باید از فناوری روز استفاده کند و این مهم در سایه نوسازی تجهیزات تولید محقق می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چرخه تولید در شرکت هپکو از هفته آینده به گردش درمی آید و با رونق تولید، کارگران احساس رضایت خواهند داشت و در مصوبه ای از سوی هیات وزیران نیز ورود محصولاتی که توان تولید آن در هپکو وجود دارد به کشور جلوگیری می شود.
ربیعی اظهار کرد: تمدید دفترچه های درمانی کارگران هپکو و آذرآب اراک از دیگر تدابیری است که در سفر به اراک به عنوان نماینده ویژه رسیدگی به مشکلات کارگری شرکت های مذکور دیده شده است.
وی بیان کرد: کارگران هپکو و آذرآب اراک مباحثی در خصوص طرح طبقه بندی مشاغل و تبدیل وضعیت خود دارند، هرچند این موارد ثانویه است اما، معاون روابط کار این وزارتخانه در اراک برای بررسی این موضوعات مستقر شده است‌.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در دولت تدبیر و امید ۱۷۰ هزار میلیارد ریال به بنگاه های کوچک و متوسط کشور برای تثبیت اشتغال تزریق شده است.
ربیعی عنوان کرد: ۱۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید و ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای واحدهای خرد، کوچک و متوسط در نظر گرفته شده است و تمامی این راهبردها برای بهبود اقتصادی و معیشت مردم است.
وی اظهار کرد: در چند سال گذشته برخی صنایع کشور به دلیل مدیریت نادرست، نرخ بالای تسهیلات بانکی، فناوری و تجهیزات فرسوده و تحریم ها دچار مشکل شدند و همه باید دست به دست هم داده و مشکلات را حل کنیم.
ربیعی گفت: یکهزار و ۳۷۱ بنگاه در معرض خطر در کشور شناسایی شده که امور پیشگیرانه بر روی آن ها در حال انجام است تا شرایط بدتری پیدا نکنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه با دستور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی برای بررسی تحولات ۲ صنعت بزرگ استان مرکزی ( هپکو و آذرآب) به این استان سفر کرده است.
بازدید از شرکت های هپکو و آذرآب و گفت و گو با کارگران نیز در برنامه های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی پیش بینی شده است.
کارگران ۲ شرکت هپکو و آذرآب به دلیل پرداخت نشدن حقوق معوقه و مشکلات صنفی، خواستار حمایت مسئولان و رسیدگی به مطالبات خود شدند.
شرکت صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال ۱۳۶۴ در اراک آغاز به کار کرد.
این شرکت مادر تخصصی در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی ،مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد.
شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴شروع به فعالیت کرد.
شرکت هپکو اراک در حال حاضر ۲۲ نوع ماشین آلات راهسازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد و هلند است.
کارخانه هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به دنبال سیاست های اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار شد.
مجموعه مدیریت استان مرکزی از دی ماه سال گذشته به دنبال بازگرداندن این کارخانه به سازمان خصوصی سازی ایران بودند تا اینکه پیشنهاد واگذاری این کارخانه به شرکت هیدرواطلس ساوه عنوان و بهمن ماه سال گذشته این مهم قطعی شد.
۵۰۰۳/ ۶۰۱۳/خبرنگار: معصومه صفری***انتشاردهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*

http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=207&area=0

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1