مک بهتر است یا ویندوز

همان طور که می دانید جنگ میان طرفداران و دوست داران مک (مکینتاش ) و ویندوز چند دهه ای است که به قوت خود باقی مانده و همچنان رو به درازا می رود و ادامه دارد. اینکه پی سی بهتر است یا مک بوک شاید پرسش متداولی نباشد اما اگر می خواهید یه لپ تاپ بخرید بد نیست فکر کنید کدام گزینه بهتر است؟ کسانی که از یک سیستم عامل استفاده کرده اند و دوست دارند حالا کار با سیستم عاملی دیگر را تجربه کنند همواره سوالات متنوعی دارند. آیا دستگاه جدید می تواند کارهایی که پیش از این انجام می دادند را به درستی پیش ببرند یا صرفا به خاطر برخی ویژگی های خاص باید در همین اکوسیستم باقی بمانم؟ بنابراین قصد داریم این دو را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

طراحی هنرمندانه محصولات اپل

design-mac-book

اپل سال‌های متمادی را برای طراحی محصولاتش و این‌که یک محصول دنیای مدرن باید چگونه به‌ نظر برسد صرف کرده است. به تمام جزییات در طراحی محصولات این شرکت توجه می‌شود تا جایی که تماشای چیدمان داخلی محصولات اپل نیز حقیقتا تماشایی است. طراحی کامپیوترهای شخصی ویندوز که توسط سازندگان مطرح دنیا صورت می‌گیرد معمولا در مقایسه با مک اقتصادی و ساده به‌نظر می‌رسند. با این‌ حال اخیرا شاهد عرضه اولترابوک‌های بسیار جذابی از دل و ایسوس بوده‌ایم.

نرم افزار های مخصوص ویندوز از مک بیشتر است

Standard Programs

نقطه قوتی که طرفداران ویندوز به آن اهمیت می دهند ، وجود هزاران نرم افزار مخصوص ویندوز است. در مقام مقایسه ، نرم افزار های ثبت شده مخصوص مک در مک اپ استور (Mac App Store) خیلی کمتر از نرم افزارهای مخصوص ویندوز است. کاربران مک در مقابل این فاکتور موضع می گیرند و شاخص دیگری را مطرح می کنند.شاخص کیفیت نرم افزار ها ! آن ها اذعان دارند که کمیت نشان دهنده کیفیت نیست و درست است که تعداد نرم افزارهای ارائه شده برای ویندوز رقم بالاتری است اما نرم افزار های سیستم عامل اپل از نظر رده کیفی قابل قیاس با ویندوز نیستند و از ویندوز بالاتر هستند. به هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم ، بر روی هر سیستم عاملی نرم افزار های خوب و بد وجود دارد و نمی توان فقط اذعان داشت که تمامی نرم افزار های این پلتفرم از پتلفرم رقیبش بالاتر است.اما آنچه تا به اینجای کار از لحاظ آماری و مستند داریم ، تعداد برنامه های بیشتر و فراگیرتر ویندوز نسبت به مک است. حتی اگر بخواهیم از لحاظ حوزه عملکرد و موضوع ، نرم افزارها را رنج بندی و دسته بندی کنیم ، باز هم مشاهده خواهیم کرد که در حوزه های پخش مدیا و ابزارهای پیام رسان باز هم برتری عددی مربوط به ویندوز می شود و کفه سنگینی ترازو به سمت ویندوز است. البته باید به این موضوع اشاره داشت که هر دو سیستم عامل ویندوز و مک ، نرم افزارهای استاندارد و مخصوص خود را دارند که بر روی پلتفرم دیگری قابل استفاده نیستند.

نوشته مک بهتر است یا ویندوز اولین بار در مجله اینترنتی بانی پال پدیدار شد.

https://blog.banypal.com/category/reviews/feed

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1