مونواکسید کربن جان ۴ نفر را گرفت/۹۱ نفر مسموم با co راهی بیمارستان شدند

مونواکسید کربن جان ۴ نفر را گرفت/۹۱ نفر مسموم با co راهی بیمارستان شدندبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مجتبی خالدی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر در اثر استنشاق گاز مونواکسید کربن جان خود را از دست داده اند و ۹۱ نفر نیز در اثر این گاز مرگبار مسموم و راهی بیمارستان شده اند.

وی با بیان اینکه مردم عزیز باید خطر این گاز را جدی بگیریند،افزود: لازم است که از نصب بخاری و آبگرمکن در اتاق و محل هایی که هوا در آنها جریان ندارد خودداری کنند.

سخنگوی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که بخاری و لوله بخاری مشکلی نداشته باشد به صورتی که سرد بودن لوله بخاری نشانه کارکرد نادرست آن است.

وی تصریح کرد: مردم توجه داشته باشند که شعله بخاری باید آبی بوده و حتما قبل از نصب بخاری و آبگرمکن مسیر دودکش را بررسی کنند و سعی شود مسیر دودکش پر پیچ و خم نباشد. نصب هرگونه وسیله گازسوز در حمام خطرناک است.

وی اظهار داشت: به محض اینکه فردی دچار مسمومیت با مونواکسید شد باید به سرعت پنجره ها را باز کرده و منبع گاز را قطع کرده و با ۱۱۵ تماس بگیرید.

سخنگوی اورژانس کشور تصریح کرد: سرگیجه ،سردرد،سرفه،تهوع،عدم تعادل و کاهش سطح هوشیاری از علایم مسمومیت با مونواکسید کربن است که
باید جدی گرفته شود.

وی تاکید کرد: لازم است مردم عزیز نکات ایمنی را که عنوان شد در رابطه با استفاده از بخاری و آبگرمکن رعایت کنند تا مشکلات ناشی از مسمویت با گاز مرگبار co مواجه نشوند.

انتهای پیتم/

http://www.mizanonline.ir/fa/rss/4/19

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1