لایحه موافقتنامه میان ایران و آذربایجان درباره کاهش پیامدهای شرایط اضطراری تصویب شد

لایحه موافقتنامه میان ایران و آذربایجان درباره کاهش پیامدهای شرایط اضطراری تصویب شدبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۲ مهرماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۶۹ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در صحن، لایحه موافقتنامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آذربایجان را به تصویب رساندند. این لایحه درباره همکاری در زمینه پیشگیری، محدودسازی و کاهش پیامدهای شرایط اضطراری است.

بنابراین گزارش احمد همتی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان ضمن ارائه گزارش کمیسیون متبوعش در خصوص این لایحه، گفت: تصویب این لایحه در شرایط فعلی ایران اهمیت فراوانی دارد و در راستای سیاست ها و استراتژی نظام است چرا که می تواند توسعه و امنیت را برای دو کشور به همراه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: پیگیری پروژه های مشترک در زمینه پیشگیری حوادث گوناگون اقدام دیگری است که علاوه بر کمک دو کشور در مسائل اضطراری در این لایحه آمده است.

در ماده واحده این لایحه آمده است که موافقتنامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آذربایجان درباره همکاری در زمینه پیشگیری، محدودسازی و کاهش پیامدهای شرایط اضطراری مشتمل بر یک مقدمه و ۲۱ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

براساس تبصره این لایحه؛ رعایت اصول ۷۷ و ۱۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای این موافقتنامه الزامی است.

انتهای پیام/

http://www.mizanonline.ir/fa/rss/3

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1