قد طلا کوتاه‌تر شد/کاهش قیمت سکه ادامه دارد+نمودار

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بررسی هفتگی قیمت طلا نشان می‌دهد هر گرم طلا ۱۸ عیار هفته گذشته را با کاهش قیمت پشت سر گذاشت، به گونه‌ای که ابتدا هفته به رقم ۲۳۵ هزار و ۲۰ تومان آغاز کرد، در دومین روز از هفته با افزایش جزئی قیمت به رقم ۲۳۵ هزار و ۱۴۰ تومان رسید که این رقم بیشترین میزان طی هفته گذشته به ثبت رسیده است.

پس از آن قیمت طلا روند نزولی به خود گرفت به گونه‌ای که در سومین روز با افت قیمت در مقایسه با روز گذشته خود معامله شد و به رقم ۲۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان بازگشت.

پس از آن شیب کاهش قیمت طلا تندتر شد به گونه‌ای که در روز سه شنبه به رقم ۲۲۸ هزار و ۹۵۰ تومان معامله شد، در روز پس از آن با در محدوده ۲۲۵ هزار و ۹۷۰ تومان خرید و فروش شد و در نهایت در آخرین روز از هفته با روند صعودی نسبت به روز گذشته در رقم ۲۲۹ هزار و ۲۵۰ تومان خرید و فروش شد.

اختلاف قیمت اولین و آخرین روز هفته نشان دهنده کاهش ۵ هزار و ۷۷۰ تومانی هر گرم طلا ۱۸ عیار طی مدت هفته گذشته بوده است.

نمودار قیمت طلا و سکه

قیمت سکه بهار آزادی در اولین روز از هفته به رقم ۲ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله شد، در دومین روز از هفته و با در پیش گرفتن روند نزولی در مبلغ ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان خرید و فروش شد و در ادامه همین روند در روز دوشنبه در رقم ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان ایستاد.

از تاریخ بیستم تیر ماه شیب کاهش قیمت سکه بیشتر شد به گونه‌ای که در این روز در رقم ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان معامله شد، پس از آن با افزایش قیمت جزئی در آخرین روز از هفته به رقم ۲ میلیون و ۵۷۰ تومان بازگشت.

اختلاف قیمت سکه بهار آزادی در هفته گذشته نشان دهنده کاهش ۱۱۰ هزار تومانی قیمت آن در بازار بوده است.

نمودار قیمت طلا و سکه

سکه امامی در ابتدا هفته به قیمت ۲ میلیون و ۸۹۲ هزار تومان فروخته شد، در تاریخ هفدهم تیر ماه با افت قیمت به رقم ۲ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان رسید.

پس از آن شیب کاهش قیمت سکه بیشتر شد، به گونه‌ای که در تاریخ نوزدهم تیر به بازه قیمتی ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان معامله شد، در ادامه همین روند در روز چهارشنبه بیستمین روز از تیر ماه در مبلغ ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان معامله شد.

در نهایت در آخرین روز از هفته با افزایش قیمت به مبلع ۲ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان خرید و فروش شد.

اختلاف قیمت اولین و آخرین روز از هفته نشان دهنده کاهش ۱۷۷ هزار تومانی قیمت سکه امامی در بازار بوده است.

نمودار قیمت طلا و سکه

انتهای پیام/

http://www.mizanonline.ir/fa/rss/5

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1