عدم توانایی اشتغال دولتی برای ایجاد جهش اقتصادی در کشور

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان؛ اولینکارگاه آموزشی توجیهی کارآفرینی، ویژه فرزندان جامعه ایثارگر شهرستان آستارا با همکاری فرمانداری و شورای مشورتی جامعه ایثارگران این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری این برگزار شد.

در ابتدای این مراسم یونس رنجکش فرماندار آستارا با اشاره به سیاست ‌های حمایتی نظام مقدس جمهوری اسلامی از اقشار مختلف جامعه تصریح کرد: اشتغال زایی تنها با ایجاد فرصت های شغلی در سیستم دولتی خلاصه نمی ‌شود.

رنجکش با بیان اینکه بخشی از حمایت ها شامل ایجاد بستر مطلوب و ارائه تسهیلات لازم برای ورود به عرصه کسب و کارهای جدید در بخش خصوصی است، افزود: اشتغال ایجاد شده در این زمینه می تواند نقشی بسیار محوری در توسعه اقتصادی و رفاه خانواده و جامعه داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به نیازهای جدید جامعه انباشته شدن سرمایه های انسانی بدون کارکردهای مورد نیاز در سیستم های اداری و دولتی قادر به ایجاد جهش اقتصادی و توسعه در کشور نیست.

رنجکش هدف از برگزاری کارگاه های کارآفرینی را تغییر رویکرد در حوزه اشتغال زایی از طریق تبیین درست فضای کسب و کار در شهرستان ذکر کرد و افزود: بیکاری مشکل اصلی قشر جوان است، و آنها باید برای اشتغال از ظرفیت بخش های خدمات گردشگری و تجاری این شهرستان استفاده کنند.

وی با اشاره به لزوم نگاه ویژه به حوزه کارآفرینی جهت استفاده موثر از بسترهای موجود در زمینه اشتغال، خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت استخدام های دولتی باید جوانان به یادگیری مهارت های لازم به منظور رونق فضای کسب و کار همت کنند.

وی ضمن اشاره به حمایت دولت از طریق ارائه تسهیلات در حوزه‌ های کارآفرینی و مشاغل خانگی اظهار کرد: لازم است با توجه به موقعیت گردشگری و مرزی آستارا راه اندازی کسب و کارهای خرد و زودبازده با هدف اشتغال زایی پایدار مورد توجه جوانان شهرستان قرار گیرد.

در ادامه این کارگاه دکتر روهام قلیچی مدرس دانشگاه و کارآفرین، بهبود معاشکار رئیس اداره فنی و حرفه ای و دکتر اورنگ استقامت مسئول مرکز رشد واحدهای فناور به ارائه دیدگاه‌ های خود در حوزه کسب و کارهای دانش بنیان و چگونگی ورود فارغ التحصیلان دانشگاهی و علاقمندان به بازار کار پرداختند.

انتهای پیام/

http://stnews.ir/category/دانش-و-فناوری/feed

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1