خبرهای خوش هسته ای برای مردم ایران داریم

اصغر زارعان در حاشیه سفر به قزوین برای بازدید از پروژه های علمی چشمه نور، نودوترون و دیدار با استاندار قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: با توجه به مستعد بودن استان قزوین از نظر نیروی انسانی و موقعیت جغرافیایی و بستر خوب پرورش نخبگان، سازمان انرژی اتمی رویکردی دارد که اقدامات تولید علمی را با جدیت دنبال می کند که در این راستا احداث و راه اندازی دبیرستانهای هسته ای در چند استان کلید خورده است.

وی افزود: در این زمینه دبیرستان هسته ای در تهران راه اندازی شده و در خراسان رضوی در حال تکمیل ساختمان و تجهیزات هستیم و در قزوین هم عملیات ساخت آغاز شده و در کمتر از یک سال آینده آماده افتتاح می شود.زارعان بیان کرد: دبیرستان هسته ای در استان قزوین با همکاری آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و سازمان انرژی اتمی ایران درمدت یک سال یا ۱۴ ماه تحویل می شود و امیدواریم ضمن پرورش نخبگان بتوانیم مسیر علمی را با سرعت طی کرده و این فعالیتها را به فنآوری تبدیل کنیم.

 

مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهارداشت: در کنار این موضوع درسال گذشته و امسال احداث نودوترون قزوین را با جدیت پیگیری کرده ایم که این طرح در حوزه استرلیزاسیون تجهیزات پزشکی، میکروب زدایی، افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی، مقاوم سازی کارهای انرِژی برق و در حوزه صادرات هم مفید خواهد بود و به تسهیل امور مختلف پژوهشی کمک شایانی خواهد کرد.


زارعان گفت: خوشبختانه این مرکز در کمترین فرصت و در شش ماه در استان ساخته شد و شتاب دهنده هم نصب شده و اقدامات لازم ضورت گرفته و در کنار آن یک آزمایشگاه لازم بود که با دستور دکتر صالحی ساخت آن آغاز شد و ماه گذشته به پایان رسید و مهرماه امسال نصب تجهیزات آزمایشگاهی شروع شد که در روزهای آینده این آزمایشگاه هم آماده بهره برداری می شود.قطب بزرگ پژوهشی در استان قزوین شکل می گیرد


زارعان تصریح کرد: با ساخت این آزمایشگاه زمینه ارتباط صنعت هسته ای با مرکز نودوترون و دانشگاه و اساتید برقرار شده و ارائه خدمات مهندسی تسهیل می شود و اساتید دانشگاه هم می توانند از این امکانات استفاده کنند.


وی گفت: یک گام دیگر هم در قزوین برداشتیم و در کنار طرح چشمه نور مرکز نودوترون را در فاز اول افتتاح کردیم و با ایجاد پژوهشگاه جدید امیدواریم در این منطقه یک قطب پژوهشی بزرگ شکل بگیرد.


مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران یادآورشد: این اقدامات می تواند برگ زرینی به افتخارات جمهوری اسلامی اضافه کند و زمینه شکل گیری یک قطب بزرگ علمی و پژوهشی و تحقیقاتی را موجب شود.


وی ضمن ابراز رضایت ازهمکاری صمیمانه مدیران استان بویژه راه و شهرسازی، شهرداری و استانداری گفت: با تشکیل جلسات متعدد با استاندار سابق و جدید و نیز دستگاههای خدمات رسان خوشبختانه همکاری بسیار خوبی را شاهد هستیم که به کارها سرعت بخشیده است که امیدواریم تداوم یابد.


زارعان افزود: امیدواریم در زمانی کوتاه این طرح ها را به بهره برداری برسانیم و با هماهنگی بالا در استان قزوین با صلابت کارها را ادامه ادامه خواهیم داد تا گامهای موثری برای تولید علم و دانش در قزوین برداشته شود.


وی بیان کرد: هرکاری برای مردم و کشور انجام دهیم در برابر عظمت و بزرگواری مردم بسیار کم و ناچیز است و سازمان انرژی اتمی چون متعلق به نظام است ما با همکاران خود با تلاش و کار شبانه روزی و دوری از شعار مصمم هستیم تا منویات رهبری را پیاده کرده و دین خود به شهدا و نظام را ادا کنیم.دستاوردهای جدید علمی هسته ای رونمایی می شود


مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص رونمایی از دستاوردهای جدید علمی تصریح کرد: سال گذشته در ۲۰ فروردین بیش از ۴۲ دستاورد رونمایی شد و امسال هم اخبار خوشی داریم و دستاوردهایی با کیفیت بالاتر از امسال به مردم می ارائه می دهیم و آنها را در ۲۰ فروردین سال  آینده و در روز ملی فنآوری رونمایی می کنیم.


وی گفت: برای تولید علم و دانش و اقدامات افتخار آفرین دیگر در عرصه فنآوری نوین هسته ای در صددیم برای مردم کار کنیم زیرا خود را سرباز انقلاب و نظام  می دانیم وهمه کارها در این مسیر است.


زارعان افزود: طرح هایی که داریم از نظر کیفیت و محتوی بیشتر از امسال است که آنها را درمناطق مختلف کشور از جمله فوردو، نطنز و اراک و استانهای دیگر که هر کدام دستاوردهای ویژه ای است افتتاح خواهیم کرد.دستاورد هسته ای کشور پیام بین المللی دارد


زارعان تصریح کرد: اقدامات علمی و پژوهشی سازمان انرژی در راستای این است که اقتدار کشور را بیشتر کند و پیام بین المللی بدهد که «ما می توانیم» و برای اقدامات خود از کسی اجازه نمی گیریم و همه کارهای نو و جدید سازمان درچارچوب برجام هست زیرا دنبال اقدامی نیستیم که بهانه دست دشمن بدهیم.


سخنان ترامپ مسخره و مضحک است


مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص سخنان رئیس جمهور آمریکا هم گفت: سخنان ترامپ نوعی اراجیف و مضحک و مسخره است و به نظر می رسد این فرد تعادل روانی ندارد و امیدواریم نخبگان آمریکا یک فکری برای رفتارها و سخنان رئیس جمهوریشان بکنند.

http://www.mehrnews.com/rss/tp/173

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1