خانواده ها فضای مجازی را در تربیت فرزندان جدی بگیرند.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری _ منطقه خوزستان، بابک مختاری در نشست خبری دومین رویداد ملی گیم آپ که در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد- ادامه داد: در حال حاضر فضای مجازی نقش بسزایی در فرهنگ سازی و تربیت فرزندان دارد و این موضوعی است که باید مورد اهمیت واقع شود.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با تاکید بر اهمیت فضای مجازی گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی، خانواده ها باید همان اندازه که فضای واقعی اهمیت دارد برای فضای مجازی نیز اهمیت قایل شوند.

وی با اشاره به برگزاری رویداد ملی گیم آپ- بیان کرد: بازی سازی یکی از حوزه های پول ساز در دنیا محسوب می شود که علاوه بر حوزه مالی و اقتصادی این قضیه، در فرهنگ سازی جامعه نیز نقش موثری دارد.
گفتنی است: این رویداد ۱۶ تا ۱۸ شهریورماه در هتل کاروانسرای آبادان برگزار می شود.

وی افزود: اما اتفاقی که در طول یک سال گذشته رخ داد، نگاه ویژه‌ استاندار خوزستان به حوزه آی تی در بحث اشتغالزایی و دولت الکترونیک بود که باعث شد یک همکاری و هم‌افزایی بین بخش دولتی به وجود بیاید و گیم‌آپ نیز سبب شد بخش دولتی و خصوصی مقداری به یکدیگر نزدیک‌تر شوند. این امر را به فال نیک می‌گیریم که با برنامه‌هایی که اجرا خواهد شد این اکوسیستم در حوزه کسب و کار و سایر حوزه‌ها موفق‌تر باشد.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به حوزه بازی‌های رایانه‌ای گفت: در ۲۰۰ سال گذشته هر موردی از مظاهر تکنولوژی غرب که وارد کشور می‌شد، ما به طور عمده با آن دو نوع برخور٬ از سر شیفتگی و یا تنفر داشتیم و برخورد منطقی کم بود. چیزی که هنوز در خانواده‌ها وجود دارد، هراس از این است که فرزندان زیاد مشغول بازی‌های رایانه‌ای شوند٬ در حالی که حوزه بازی نه تنها یکی از پول‌سازترین حوزه‌های فعلی دانشی دنیا است، در حوزه فرهنگی نیز می‌تواند بسیار موفق و مؤثر باشد.

مختاری در خصوص حمایت‌های قابل ارایه از ایدهای برتر این رویداد عنوان کرد: تیمی که ایده‌ها را بررسی علمی می‌کند و تیمی که داوری می کند تقریبا تمام شرایطی که پارک در نظر دارد را مدنظر قرار داده‌اند و تمام ایده‌هایی که قابلیت تجاری‌ساری شدن داشته باشند اگر خوزستانی باشند و بخواهند اینجا فعالیت کنند به راحتی می‌توانند مورد حمایت پارک قرار گیرند. این تیم‌ها هزینه‌های اولیه چندانی نیاز ندارند و گواهی که به عنوان برنده جشنواره دریافت می‌کنند نیز در آینده می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

وی ادامه داد: ما در دوره‌ای هستیم که انقلاب چهارم صنعتی نامگذاری شده و طبق گفته متخصصان٬ دوره‌ای است که بازی٬ در تربیت و آموزش نسل آینده و افزایش خلاقیت آنها بسیار تأثیرگذار است و می‌تواند کمک کند فرد در دنیایی که بسیاری از روش‌های تولید و راه‌های درآمد در آن تغییر یافته است، موفق باشد.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: خانواده‌ها باید متوجه باشند برای نسل آینده٬ فضای مجازی به همان اندازه مهم است که فضای واقعی برای نسل گذشته مهم بود. از اصلی‌ترین بخش‌های فضای مجازی، بازی است که اکنون در استان در حال نهادینه شدن است و امیدواریم بخش دولتی بتواند در این زمینه کمک‌کننده باشد. ما توافقنامه‌ای با وزارت ارتباطات امضا کردیم و امروز قرارداد نهایی تفاهم‌نامه مرکز توانمندسازی کسب و کارهای فاوا به ما اعلام شد.

http://stnews.ir/category/دانش-و-فناوری/feed

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1