حضور فعال ایران در جشنواره بین‌المللی مسقط

به گزارش ایسنا ،«بهمن اکبری» رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به اینکه جشنواره مسقط، یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی و هنری کشور عمان است، اظهار کرد: امسال تلاش شده است تا از فرصت پیش آمده بیشترین استفاده با هدف توسعه همکاری‌های فرهنگی دوکشور انجام شود، در همین چارچوب  قرار است با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گروه‌های فرهنگی و هنری مشارکت فعالی در بخش ایران جشنواره داشته باشند.

وی افزود: برپایی دهکده میراث فرهنگی، نمایش صنایع دستی، حضور گروه‌های هنری از جمله هنرهای تجسمی، نقاشی و میناکاری، و گروه‌های موسیقی سنتی از کشورمان مهمترین برنامه بخش ایران در جشنواره مسقط ۲۰۱۸ خواهد بود.


رایزن فرهنگی کشورمان همچنین از حضور «سالار عقیلی» خواننده کشورمان در جشنواره  موسیقی صوفیانه مسقط در کشور عُمان خبر داد و گفت: هماهنگی برای حضور وی و گروه موسیقی اش برای حضور در این جشنواره در حال انجام است و او و تیمش در بهمن ماه، همزمان با جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در  موزه میراث فرهنگی بیت الزبیر مسقط اجرای برنامه خواهد داشت.


جشنواره مسقط ۲۰۱۸ که هر ساله در پارک «العامرات »جنوب مسقط پایتخت عمان برگزار می‌شود، از مهمترین برنامه‌های فرهنگی و هنری این کشور است و توانسته در سال‌های گذشته موفقیت نسبی در جذب گردشگر  داشته باشد.


در این دوره جشنواره، علاوه بر حضور جمهوری اسلامی ایران، کشورهای عربی و آسیایی و برخی کشورهای اروپایی و آمریکا حضور دارند.


انتهای پیام

http://www.isna.ir/rss/tp/110

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1