تامین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای صنعتی و خدماتی با الگوگیری از تجربه موفق آلمان

کد خبر:

‘; $.ajax({ type: “Post”, url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”, data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”, contentType: “application/json; charset=utf-8”, dataType: “json”, success: function (msg) { if (msg.d == “”) { //alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = “error”; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj)
}

حمیدرضا ثابت نژاد امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: آموزش های فنی و حرفه ای در آلمان از سابقه طولانی و کیفیتی بالا برخوردار است.
به گفته وی ،آموزش ها در این کشور سیستمی دوگانه است که بخشی از آن در مدارس و به صورت تئوریک و بخشی دیگر در کارخانجات و شرکت ها همراه با کار عملی است.
وی خاطرنشان کرد: اگر در ایران نیز کارخانجات، صنایع و بنگاه های خدماتی متولی آموزش در حوزه کاری خود شوند، از آنجایی که متناسب با فناوری های روز جامعه آموزش ها انجام می شود، از بار مالی دولت کاسته خواهد شد.
ثابت نژاد یادآوری کرد: با توجه به تغییر روزافزون فناوری ها، به روز کردن آموزش ها در بخش دولتی به دلیل زمانبر بودن مراحل اداری با تاخیر انجام می شود.
وی ادامه داد: در صورتی که آموزش ها از سوی بخش خصوصی انجام و این بخش هزینه های تامین نیروی انسانی مورد نیازش را بپردازد، اثرگذاری بیشتری را شاهد خواهیم بود.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموز فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: این شیوه در کشور آلمان سالیان سال است که اجرایی شده و با نتیجه مثبت همراه بوده و در صورت بومی کردن آن در ایران، می تواند اثربخش باشد.
وی بیان داشت: امروز ایران و آلمان در حوزه های تدوین برنامه های درسی هنرستان ها، سیستم ارزشیابی و تربیت مربی آموزشی همکاری دارند، اما در جدیدترین همکاری با آنها درصدد هستیم مدل موفق تامین نیروی انسانی مورد نیاز بخش های صنعتی و خدماتی را با هزینه های بخش خصوصی بومی سازی کنیم.
ثابت نژاد تصریح کرد: نیروی کاری که به این ترتیب پرورش می یابند، از بهره وری و کیفیت بالایی برخوردارند.
به گزارش ایرنا، سه شنبه گذشته (چهارم مهرماه) دفتر نمایندگی سیستم بازاریابی بین المللی آموزش فنی و حرفه ای آلمان (آی موو- iMOVE) با هدف گسترش همکاری های آموزشی در اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در تهران راه اندازی شد.
‘آی موو’ آستانه ای برای دسترسی افراد به تخصص آلمانی در زمینه آموزش حرفه ای است و اقدامی ابتکاری از سوی وزارت آموزش و پژوهش آلمان و بخشی از انستیتوی فدرال آموزش حرفه ای این کشور به شمار می رود.
دفتر آی موو متشکل از گروه کارشناسان ایرانی و آلمانی متخصص در زمینه سیستم های آموزشی فنی و حرفه ای، مسئولیت هماهنگی و برقراری ارتباط نظام یافته بین بخش های مختلف دولتی و شرکت های خصوصی ایرانی متقاضی استفاده از خدمات و محصولات آموزشی ساخت آلمان را برعهده خواهد داشت.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام* ۳۰۶۵* ۶۰۷۵*مصاحبه: محمد ملک دار* انتشار: زهرا هجینی نژاد

انتهای پیام /*

http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=207&area=0

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1