بزرگترین آزمایشگاه تخصصی کشور در دانشگاه‌ آزاد راه‌اندازی می‌شود

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان همواره بر ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش تاکید زیادی داشته و در این راستا اقدامات فراوانی از جمله راه‌اندازی آزمایشگاه های مجهز و تخصصی در سطح واحدهای سراسر کشور انجام داده است.

به گزارش ایسنا بزرگترین آزمایشگاه ملی در غرب آسیا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در حال تجهیز و راه‌اندازی است و در این راستا حجم عظیمی از تجهیزات تخصصی این آزمایشگاه توسط ۱۹ کامیون به این مجموعه آزمایشگاهی انتقال داده شد.این آزمایشگاه یکی از تخصصی‌ترین آزمایشگاه‌ها به شمار می‌رود که علاوه بر ارائه خدمات آزمایشگاهی به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آماده خدمت رسانی به تمامی دانشگاه‌ها اعم از دولتی، غیرانتفاعی و پیام نور در سطح کشور است.


در این مجموعه بزرگ آزمایشگاهی در بیش از ۲۴ هزار مترمربع فضای آزمایشگاهی مستقر شده و دارای ۱۴۱ واحد آزمایشگاهی در گروه‌های فیزیک، شیمی، علوم زیستی، علوم مهندسی، علوم و فنون دریایی، ۲۵ آزمایشگاه تحقیقاتی، ۵ آزمایشگاه مرجع و بیش از ۱۵۰۰ مترمربع سکوبندی آزمایشگاهی است.


مجموعه بزرگ آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و با کمک نیروهای کاملا بومی و شرکت‌های دانش بنیان این دانشگاه تشکیل شده و گسترش یافت.


انتهای پیام

http://www.isna.ir/rss/tp/44

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1