بازی‌های ایرانی به جشنواره IMGA خاورمیانه بازگشتند

کد خبر:

‘; $.ajax({ type: “Post”, url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”, data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”, contentType: “application/json; charset=utf-8”, dataType: “json”, success: function (msg) { if (msg.d == “”) { //alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = “error”; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj)
}

به گزارش پنج شنبه گروه فرهنگی ایرنا پس از حذف این بازی‌ها در شب گذشته، واحد بین‌الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با مسئولان اصلی این جشنواره مکاتبه کرده و خواستار بازگشت بازی‌های ایرانی به جشنواره شد.
پس از پیگیری‌های صورت گرفته، بیانیه‌ای رسمی از سوی مدیریت IMGA به بازی‌سازان ایرانی ارسال شد که خبر از بازگشت بازی‌های آنها به رقابت می‌داد.
بنابر اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در بیانیه جشنواره ، دلیل حذف شدن بازی‌های ایرانی اصلاحیه‌ای در قرارداد بین IMGA MENA و IMGA جهانی عنوان شده که در آن کشور ایران برای شرکت در جشنواره منع شده بود و این محدودیت هم‌اکنون برداشته شده است. به گفته مدیرعامل IMGA بازی‌سازان ایرانی علاوه بر نسخه MENA می‌توانند در نسخه جهانی این جشنواره نیز شرکت کنند.
ایران بیشترین تعداد نامزدی آثار را در این جشنواره به خود اختصاص داده است بنابر این شانس درخشش و برنده شدن بازی‌های ایرانی در این مسابقات بالاست.
دومین دوره مسابقات بازی های موبایلی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، ۲۰ آبان ماه در کشور عمان برگزار می‌شود و هم‌اکنون بازی‌هایی که نامزد شده‌اند در معرض رای عمومی قرار دارند.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: سه شنبه شب متوجه شدیم کل بازی های ایرانی حذف شدند و قانون جشنواره تغییر یافته و نام ایران از کشورهای که می توانستند اثر ارسال کنند، حذف شده است.
حسن کریمی قدوسی اقدام به حذف آثار ایرانی از رقابت ها را اقدامی سیاسی عنوان کرد که از سوی کشورهای دیگر به این رویداد تحمیل شده است.
فراهنگ** ۹۳۳۸**۱۸۲۳
خبرنگار: صدیقه بهارلو ** انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=41&area=0

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1