استکبار دائماً درحال «توطئه‌چینی» است تا از اتحاد کشورهای منطقه جلوگیری کند

استکبار دائماً درحال «توطئه‌چینی» است تا از اتحاد کشورهای منطقه جلوگیری کندبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیر دریادار «حسین خانزادی» در همایش فرماندهان و مدیران مهندسی و پدافند غیرعامل نداجا که در مرکز فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) رشت برگزار شد، مهندسان را جهادگران عرصه سازندگی در نیروی دریایی معرفی کرد و اظهار داشت: تبادل ایده‌ها و نظرات است که سبب رشد و بلوغ می‌شود.

فرمانده نداجا با اشاره به اینکه برگزاری همایش‌های این‌چنینی موجب به اشتراک گذاشتن و هم‌اندیشی در مورد مسائل علمی می‌شود گفت: انسان‌های آگاه و مسئول همواره به فکر این هستند که برای پیشرفت آینده ظرفیت‌سازی کنند و ظرفیت‌سازی برای پیشرفت آیندگان امری ضروری است.

وی یکی از راهبردهای نیروی دریایی راهبردی ارتش را استفاده از تدابیر مقام معظم رهبری دانست و افزود: مقام معظم رهبری فرمانده اول نیروی دریایی هستند چرا که بیشترین تدابیر و رهنمودهای ایشان در مجموعه نیروهای مسلح، در مورد نیروی دریایی بوده است.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به نقش بسیار مهم دریا برای تمامی کشورهای دنیا، به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: ۹۰ درصد تجارت جهان از طریق دریا است و از گذرگاه‌هایی همانند تنگه هرمز انجام می‌شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در مرکز بیضی راهبردی انرژی جهان قرار گرفته و به‌همین خاطر در مرکز توجه قرار دارد و استکبار جهانی تمام تلاش خود را به‌کار برده تا این منطقه هیچ‌گاه یکپارچه و متحد نباشد و به‌همین خاطر همواره در حال توطئه‌چینی و ایجاد تفرقه است تا از اتحاد کشورهای منطقه جلوگیری کند.

وی اساس و پایه شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی را استقلال و استکبارستیزی معرفی کرد و گفت: دشمن با انواع تهدیدها مانند جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی، کارشکنی‌ها، ترور و سایر اقدامات خصمانه سعی در ایجاد ناامنی و جلوگیری از پیشرفت نظام اسلامی داشته و جدا کردن ملت از حاکمیت به هر شکلی بخشی از راهبرد جنگ نرم دشمن علیه ما است.

دریادار خانزادی با اشاره به توجه ویژه فرماندهی معظم کل قوا در توسعه سواحل مکران افزود: سواحل مکران به‌عنوان مهمترین سواحل ایران، یک دروازه طلایی برای ارتباط با جهان است.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش با بیان اینکه قدرت دریایی از طریق تمدن دریایی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: برای این امر نیاز به ایجاد شهرهایی است که تمدن دریایی را پایه‌ریزی می‌کند و به‌همین منظور شکل‌گرفتن اصل تمدن دریایی به آبادانی سواحل مکران بستگی دارد.

دریادار خانزادی ضمن تشکر از فعالیت‌های صورت‌گرفته توسط کارکنان ولایتمدار نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: مدیریت جهادی یکی از مهمترین راه‌ها برای رسیدن به پیشرفت و استفاده از تمامی ابزارها برای اعتلای اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

در پایان این همایش از ۱۱ تن از مهندسان نخبه نیروی دریایی تقدیر به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

http://www.mizanonline.ir/fa/rss/3

درباره نویسنده

محتواهایی که حتما می‌پسندید:

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ua-104519065-1